9 Tem 2011

Kaldır öpülesi anlını ve bak bana


Pazar sabahından beri mideme kramplar giriyor. Fenerbahçe her yerde ilk haber. Meclisteki yemin krizinin tam da ortasında gündem değişti(!) Medya kararını verdi, Fenerbahçe şike ile şampiyonluk kazandı. Manşetler öyle ağır ki... Henüz yargılama aşamasına bile gelinmemişken hüküm veren medya kuruşlarının bu yaptığı düpedüz leşçilik. Meğer ne çok bilenen varmış hem içeride hem dışarıda Fenerbahçe yönetimine ne çok nefret besleyen varmış. Bizden olan nankörler senelerdir Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Spor Kulübü adına yaptıklarını bir kalemde silmişe benziyorlar. Ben bu adamların Fenerbahçeliliklerinden şüphe duyuyorum, "Başımızı öne eğdi" diyorlar, benim başım hala dik! Çünkü Atatürk'ün övgüsüne mazhar olmuş bir takımın taraftarıyım.

Ülkedeki hukuk sisteminin durumu içler acısı, bunu nicedir biliyoruz. Adalet dağıtmaktan yoksun bir yargı yetersiz delillere rağmen bulduğunu tıkıyor içeriye. Yeter ki kendinden olmasın, farklı düşünceye tahammülü yok bunların. Baskı ve tehdit ile yıldırmaya çalıştıklarının kimi komutan, kimi milletvekili, kimi gazeteci...

Böyle bir hukuksuzluk ortamında Aziz Yıldırım ve ekibinin iki çanta ile görüntülenmiş olması beni tatmin etmiyor, edemez de! İster ligden çekilelim, ister 1.lige inelim olan biten hiçbir şey güvenimi zerre kadar sarsamaz. Ben biliyorum! Bu sezon yaşadıklarımız gerçekti, oyuncuların ıslattığı o formalar gerçekti.

Kulaklarımı her şeye kapamış durumdayım. Yalnızca başkanın sağlığı için endişeleniyorum. Fenerbahçe'yi ailesinden bile üstün tutan bir adam ne yapmışsa, kendini hangi çukura atmışsa Fenerbahçe'nin çıkarlarını kendi çıkarlarından önce gördüğünden yapmıştır. Bu tutuklamalar yalnızca futbol dünyasını ilgilendirecek kadar yüzeysel değil. Aslında biraz yakından bakılırsa işin içinde çok farklı durumların olduğu görülebilir. Bursaspor'un ligden düşürülmesini bile araştırmaya tenezzül etmeyenler bu adamlar, şans oyunları uğruna alınıp-satılan maçlardan da bihabermiş tavrı takınananlar da onlar. Kimse masum maskesi takmasın. Çarkın dönmesi için bir ağacın budanmasını gerekiyordu onlar da 104 yıllık bir çınara dadandılar.