26 Kas 2012

ilk kitabım

Oğlum daha doğmadan kitap almaya başlamıştım. Bir dolu masal kitabı var ama bu özel. Bebek dokun öğren serisi tam Ata'nın yaş grubuna göre. Dizime oturtup, minik hikayeleri okumaya başlıyorum. Kitaba resmedilen şekilleri gösterip, farklı sesler çıkarıyorum. Tatlı tatlı yüzüme bakıp, resme dokunuyor ve beni taklit etmeye çalışıyor.

Kitapta farklı yüzeyler var, minnoşum dokunarak keşfediyor. Serinin bir diğer kitabı Neşeli Hayvanlar. Oğlumun dikkatini, dokundukça ya da selam verdikçe konuşan hayvanlar oldukça çekti. Kitabı kolaylıkla kavrayıp, sayfalarını çevirebiliyor. Bana göre bu kitaplar, her bebeğin kitaplığında mutlaka olmalı.


25 Kas 2012

Bir minik kedi

Gece ısınmak için bir arabanın motoruna sığınmış, sonrasında da çıkamamış. Arabanın sahibi de ortalarda yoktu, bütün gün uğraştık desem yeridir. Sonunda çıkarabildik ama öyle korkmuştu ki minik bedeni avucumuzda tir tir titriyordu. Miyavlamaktan sesi çatallaşmış, büyük ihtimalle annesini kaybetmiş. Kaç gündür açsa, verdiğimiz sütü bir çırpıda içiverdi.

Bu minik kız, şimdi Hülya ablamızın evinde misafir. Sağlık durumu çok iyi ama sokaklara dönemeyecek kadar minik, savunmasız. Ona bir ev lazım bir de kadife yastık. Uyur üzerinde mışıl mışıl, duymazsınız sesini, ısıtır yuvanızı sıcacık.

Alanya'dan pet nakil araçları ile farklı illere de ulaştırılabilir.
İletişim için Hülya Hanım'a ulaşabilirsiniz.
Facebook:  Hülya Altay