6 Şub 2014

İçerideki içeride mahzun, dışarıdaki dışarda...



Mustafa Balbay 844 gündür tutuklu, üstelik bugün hücresinde geçirdiği 120.gün...
Ergenekon adlı bir örgütün olduğunu kanıtlamak için iddianameye konan belgeler, bu örgütün olmadığını, iddiaların farazi kaldığını ortaya koyarken savcı, Balbay'ın Atatürk'ün adını kullanarak terör faaliyetinde bulunduğunu iddia ediyor ve buna delil olarak da evindeki Atatürk posteri, çekmecesindeki Bursa Nutku'nu gösteriyor.

Mustafa Balbay 844 gündür tutuklu, üstelik bugün hücresinde uyandığı 120.gün...
Tutuklu olduğu halde hükümlü gibi davranılıyor ona. Hapishanede yalnızlaştırılmaya çalışılıyor. PKK tutukluları bile bahçede birlikte nevruz ateşi yakabilirken, Ergenekon sanıkları ayrı ayrı hücrelerde tutularak, psikolojik zulüm görüyor.

Mustafa Balbay 844 gündür tutuklu, üstelik bugün hücresinde yalnızlaştığı 120. gün...
Tutuklandığında oğlu Deniz emekliyordu ve henüz dişleri çıkmamıştı. Sıralamasını göremedi oğlunun, ilk adımını göremedi. Düşe kalka koşarak kucaklayamadı babasını Deniz. Birlikte çimenlerde yuvarlanamadılar, top sektiremediler, güreşemediler salonun ortasında. Tek lüksleri kapalı görüşlerde aralarındaki cam bölmeden birbirlerini görüp, telefonla konuşabilmek oldu. Babası sevgi sözcükleri söylerken, minik Deniz telefonun ahizesini ağzına götürüp babasının sesini öpmeye çalışıyordu...

İçerideki içeride mahzundu, dışarıdaki dışarda...


Not: Yazımın başlığı Rıfat Ilgaz'ın Parmaklığın Ötesinde şiirinden alıntıdır.

1 yorum:

  1. Bu kadar güzel anlatılır bu konu ancak..Tebrikler..
    Güzel günler göreceğiz hep beraber inşallah..

    YanıtlaSil