12 Tem 2014

Gidenlerden


Orada olmasının amacı neydi acaba? Büyük hayal kırıklığı. Yahu petrol reklamında oynadı diye Opet'in olmadığı yerlerde gözler BP'yi aradı hep. Konyaaltı Belediye Başkanı'nı tebriğe gitmiş yerel gazetede gördüm, sevindim, iki şenliğe katılmak için miydi bu hareket? Yakışmıyor, o toplantıda olmak, hava alanlarında karşılamak eğreti duruyor. Alt tarafı bir tane sevdiğimiz pop müzik sanatçısı vardı onu da yitirdik. Üzülerek söylüyorum ki Mustafa Sandal benim için artık yalnızca 90'larda kalan bir motif.

14 yorum:

 1. Orhan Gencebay akil olunca bende bu hislerdeydim artık şarkıları eski tadı vermiyor, her dinleyişimde Orhan Baba'nın halk sanatçısı olmaktan çıktığı aklıma geliyor.

  YanıtlaSil
 2. Saskinlikla izledim gercekten , ben en cok Hulya Kocyigit'e inanamadim

  YanıtlaSil
 3. Bizimle aynı düşünceyi paylaşmıyorsa sevilmeyi ve sayılmayı hak etmiyor diye düşünmek de çok eskilerde kalması gereken bir düşünce olmalı değilmi :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yapalım biz geri kafalıyız.
   İleri demokrasinin bir parçası olamadık, sizin başbakanınız gibi farklı düşüncelere, eleştirilere açık özgürlükçü davranamadık. Sanattan sanatçıdan siz anlarsınız, heykelden bile anlıyorsunuz beğenmediğinizi ucube deyip yıktırıyorsunuz.

   Sil
  2. Geri kafalılık tanımını bir zamanlar tam da bizim için kullanırlardı, kendini beyaz Türk zannedip kalan herkesi zenci addeden küçük azınlık! Ve dindarların ve sağ görüşlülerin ve alevilerin ve kürtlerin ve köylülerin ve ayağı çarıklıların deyil sanat yapma, heykel dikme Ankara'ya girmeye, üniversitelerde okumaya, çalışmaya, seçilmeye, ana dillerini konuşmaya..... Hakları yoktu. Onlar sadece seçme hakkı bile olmaması gereken bir yığındı!!! Şimdi ne anlarlar ki sanattan ve hatta sevgiden! Pardon "yazdan kalan" ın sayfasından yazışmış olduk sevgili "kareleraklar" sizi de tanıdığıma memnun oldum...

   Sil
  3. Eskilerde kalması gerekmek?
   M.Ali Alabora'yı bırakın sevmeyi saymayı, elinde mikrofonla milyonların önünde haftalarca hedef gösteren kim?.
   Gezi'ye katılan diğer sanatçılara ateş püsküren?

   Sahi Gezicilerin adı neden ''çapulcu''? Kim taktı bu adı?

   Sil
  4. Gezi parkı olayları devam etmiş olsaydı şu anda Türkiye diye bir şey bile olmayacaktı, reel ekonominin alt üst olduğu bir dönemi yaşattı bu ülkeye. Masum insanların çadırlarının yakılması hatası ve o insanların masumane başlayan eylemin manipüle edilmesi bu ülkeye çok pahalıya mal oldu, bilmem farkettinizmi? O eylemi manipüle edenler evet maalesef çapulcu bile değil vatana ihanet edenlerdir! Bu arada ceremeyi özel sektörde işsiz kalanlar çektiler. Banka reklamları ile trilyonları cebine indirenler değil.

   Sil
  5. Gözle görülür gerçekleri reddedip varsayımlardan hareketle durmadan senaryo yazmak..
   Bu birincil özellik oluyor...
   Ve hiç değişmiyor...

   Sil
 4. vizyon toplantısına katılanlara bakıyorum da toplumu bi adım ileri götüremeyecek tipler bu ülkenin böyle sanatçılara ihtiyacı yok. tayfaya katılanların bir şeylerden nemalanmak istediği bariz ortada.

  YanıtlaSil
 5. en çok hande yener'e sinir oldum. gezi olaylarında gençlerin yanında yer alıp sokağa çıkmıştı nereye çeksen oraya gidiyor çakma madonna.

  YanıtlaSil
 6. satılmış bir başka ruh.. yazık...

  YanıtlaSil
 7. AKP'nin sanata olan düşmanlığını biliyoruz sanat kurumlarının kapatılmak istenmesinin gerekçesi ne olabilir? Bana çıksın biri cevaplasın.
  T.C.’lerin kaldırıldığı, milli bayramların yasaklandığı, Türk sözünün ırkçılık kabul edildiği AKP anlayışı, sanat kurumlarını ve sanatçıları yok etmeye çalışıyor. Çünkü gerici, akla bilime tahammülü yok. Halk görmesin, araştırmasın uyanmasın istiyor. , Yazdıkları kitaplar yüzünden yazarları tutuklamak, Sümeyye Erdoğan'a tiyatroda saygısızlık yaptığı gerekçesiyle GeneL müdürlüğün soruşturma açması, Huysuz Virjin'in yasaklanması... Kültürü yok etme çabası hiç bitmiyor. RTE daha İstanbul'un başındayken baleyi eleştirmeye başlamıştı. Kültürel mozaikden anladıkları sadece Mevlana ve Yunus Emre.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cakgıdı cakgıdı sakız çiğneyen kim olursa tiyatroda aynı şekilde tepki görürdü... biz kimin ne olduğunu gördük, kendileri de biliyor yandaşları da ama ses çıkaramazlar mazallah sonra ceplerine giren para kesilir ...

   Sil