22 Eki 2014

Sahilde

Bu mevsimde, deniz suyu her zamankinden berrak ve temiz. Balıklarla yüzebiliyor, dipteki taşları sayabiliyorsunuz.  Sahil de o eski kalabalıklığını yitirdi, böyle daha hoş oldu. Bugün su çok güzeldi, Ata da tadını bol bol çıkardı. Buraya yazmak için meteorolojinin sitesinden baktım deniz suyu sıcaklığı yirmi beş dereceymiş. 

Alanya'ya sonbahar hala gelmedi. Biz, kışı sonbahar gibi yaşayıp, sonra da ilkbahara geçiyoruz. Gündüz yine çok sıcak fakat geceleri hafif esintiler olmaya başladı. Uyurken ince bir pikeye sarmalanmak güzel oluyor. Şu da bir gerçek pencereler kapalı uyunmaz, hava akımı olmalı. Yattığımız odanın bir penceresini mutlaka açık bırakıyorum. Yağmurlara kadar bu böyle sürer. 9 yorum:

 1. Eylül ortasında tatile çıkma imkanımız olmuştu galiba üç dört yıl oluyor. Ege'de deniz buz gibiydi. Ama Antalya'da durumlar farklıdır. Orası çok daha ılıman tabi ki çok kıymetli bir şans. Biz Eylül sonu kombi açıyoruz yani ancak o kadar direnebiliyoruz sonra Nisan sonuna kadar açık çünkü havalar hep ser geçiyor. Güneşe hasretiz ama güneşli havada da hani bir tabir vardır eşek donduran güneş diye işte aynı o şekil güneşte durulmuyor. Alıştık tabi ki ama ne zaman güney kıyılarını düşünsem emeklilikte yerleşeceğim diye hayal ediyorum özellikle sizin paylaştığınız doğal hayat bahçede sebze meyve yetiştirimi inanın buralarda çorak toprakta imkansız. Sıcak iklimde yaşama şansı buluruz umarım tabii ülkenin ekonomisi hep bizim gibileri geriletir, emeklilik zamanında neyle karşılaşabiliriz gücümüz neye yeter bilinmez.
  Ailenize sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. nası yani şimdi denize mi giriyonuz vuuuu :) fotolar harika !!! :)

  YanıtlaSil
 3. Çocuklar okula başladıktan sonra sonbaharda denize girmek kavramı olduğunu bile unutmuşum:-)

  YanıtlaSil
 4. Balayımıza Eylül'de gitmiştik hava hala çok güzeldi Kemer'de :)
  şu an daha güzeldir daha az insan daha çok huzur :)

  YanıtlaSil
 5. anne bebek ayakları mı ??? çok şeker
  içim gitti denize,kuma sıcacık *-*

  YanıtlaSil
 6. Denizin kumların en güzel zamani..

  YanıtlaSil
 7. Uyurken ince bi pikeye sarmalanmak ne dimek ama yaa?! Biz ne zamandır yorganlara sarmalanırken... :/ Yalnız resimler yine konuşuyo. ;)

  YanıtlaSil
 8. Yok yok kararımı verdim biz kesinlikle orada yaşamalıyız :) Çok üşüyen biri olarak öyle bir yere ihtiyacım var, hem de bu kadar güzel doğası varken :)

  YanıtlaSil
 9. Merhaba,
  Ziyareti iade etmeye uğradım bloguna. Herkesle hemfikirim fotoğraflar çok güzel. İçlerinden birtanesi çok özel ve güzel geldi bana; kumdaki ayak izleri. Çok şeker :)) Her yıl tekrarlayın derim. Biz de (eşim ile) çocuklar küçükken fotokopi makinasında ellerimizin fotokopisini çekmiştik, hala saklıyorum. Sevgiler.

  YanıtlaSil