20 Oca 2016

70'lerden Kalanlar

Bu kıyafetler annemin gençliğinden. Nereden baksan kırk yıllık. On dokuzuma bastığımda bana vermişti. Çok severek giydim. Özellikle üniversite yıllarında kazakları forma yaptım diyebilirim. Hâlâ dolabımın en güzel yerinde saklar ve sıklıkla kullanırım. 70'lerin havası ne hoş ne salaş.


21 yorum:

 1. ne güzel saklamışsın.. 70 lerin havası bir başka sahiden..

  YanıtlaSil
 2. Ne kadar da güzelmiş ) bu arada fotoğraflama biçimde çok güzel olmuş

  YanıtlaSil
 3. Ben de annem benim yaşımdayken giydiği şeyleri giyiyorum, ne mutlu ki saklamışlar. İnanılmaz derin ve hoş bir şey benim için de... Özellikle o kıyafet üzerimdeyken, annemin onu giyerkenki fotoğraflarına bakmak bir başka değişik.

  YanıtlaSil
 4. Burcu o boyunlu kazağın modelinde ablamların da vardı..Ne modaydı ama..Belden lastikli...Gerçi şimdi de moda artık..eskiler güzel ya..Güzel olunca dönüp dolaşıyor tekrar moda oluyor...Güzel günlerde kullan ..çok güzeller..

  YanıtlaSil
 5. Eskiden ne kadar kaliteliymiş kıyafetler.Şimdilerde iki yıkamada solup gidiyorlar :/

  YanıtlaSil
 6. O tam gözükmeyen desenliye bayıldım :)
  ne güzel olmuş bak kıymet bilen ellerde :)
  Güle güle giy, onlar eskisin, sen sakın eskime...

  YanıtlaSil
 7. Çok bişey değişmemiş sanki Dönem kıyafetleri zaten dönem dönem moda oluyor. (: Gerçekten kaliteliymiş yalnız yarım asırlık demezsin hiç

  YanıtlaSil
 8. Eskilerin yeniden gündeme gelmesi ne güzel. Zaten moda yeniden beğenilmesi, yeniden gündeme gelmesi değil midir?
  Ne kadar temiz giyilmiş ve saklanmışlar ki hiç bozulmadan korunmuş ve saklanmışlar. Anıların tekrar canlandırılması da ne güzel oluyordur.

  YanıtlaSil
 9. Keşke benim annemde saklasaymış giysilerini desenleri çok güzel
  O pembe mavi puantiyeli askıya bittim net yani.

  YanıtlaSil
 10. Ah, benim annemin kıyafetlerinden de var duran ama 16 yaşımdan beri onlara sığamıyorum ne yazık ki :)

  YanıtlaSil
 11. bunların hepsi birbirinden güzel :) askılık çok şirin çoğu kişi bu şekilde kullanmay başladı odam birz daha büyük olsa günlük giyeceklerini tam yan yana dizmelik

  YanıtlaSil
 12. Yaa sen ne vefalıymışsın hatıralara çok değer veriyorsun bravo sana. Eski filmlerde giyilen giysileri hatırlattı bana yeşilçam kokuyor.

  YanıtlaSil
 13. Çok güzeller. Ne güzel, özenle kullanılıp size kalmışlar.

  YanıtlaSil
 14. Ne güzel kıyafetler :)Annemin de öyle güzel kıyafetleri vardı ki... Yeni yetişirken ben de giydim bazılarını. Ancak çoğu öyle kısa ki... Şimdi böyle şeyleri giymek cesaret ister. O zamanlar toplum olarak çok daha modernmişiz. Annem hala saklar onları. Ayyy gidince çıkarıp bakmalı yine :) Sevgiler...

  YanıtlaSil
 15. Hem anne hem kızı tarafından giyilmiş onca sene. Çok güzeller. Mağazadan yeni alınmış gibi yepyeni kalabilmeleri tebrik edilesi. Altlarında İspanyol paçalı pantalonlar ve platform topuklu ayakkabılar hayal ettim :)

  YanıtlaSil
 16. Benim kızımda üniversite yıllarında giymişti sakladığım birkaç kıyafetimi yazınızı okurken çok duygulandım. Sizi kutluyorum bu kadar sene koruyup sakladığınız için.

  YanıtlaSil
 17. Ne mutlu size korunmuş ve değerlenmiş olması çok özel bravo.

  YanıtlaSil
 18. Özellikle açık renk olan ne kadar güzel! Ne şanslısın saklamışlar.. Kimbilir ne anıları da vardır, çok severim..

  YanıtlaSil
 19. şaka gibi. 40 yıl mı? sanki bir butikte yeni satışa çıkmış gibi. ne güzel eskileri yeni gibi saklamak ve anılarıyla birlikte kullanmak...

  YanıtlaSil
 20. Nostalji ne varsa bayılıyorum ne güzel hala elinizde geçmişe dair annenizden giysiler var ben çok pişmanım rahmetli annemin giysilerinden saklamadığıma :( sadece kullandığı eşarpları var onları fular olarak kullanıp anneciğimi yad ediyorum.

  YanıtlaSil
 21. Ben de de var bir tane manto,bir türlü elden çıkaramadığım :)

  YanıtlaSil