8 Mar 2016

Bezgin

Bugün çok bezgin geçti, minikler ile tüm gün evdeydim. Sahilden topladığım dal parçaları ile uğraştım. 763853 defa bölünse de bir şeyler okumaya çalıştım. Ata'nın enerjisine yetişmek için soğuk nane-limon suyu içtim, canlılık veriyor. Açık bahçe salatalığı da eklenirse tatlı bir kıvam alıyor; yorgun hissedenlere öneririm.

20 yorum:

 1. Ne güzel bir gün olmuş bence :)

  YanıtlaSil
 2. Afiyet bal olsun Burcu'm, bu arada Tatliş'e oy oy oy maşallah, canım ne güzel uyuyor, oyuncak ayısı da varmış:)))ya acaba bugün havada bir tuhaflık mı var bende de bir bezginlik, bir can sıkıntısı...sen de yazınca acaba diyorum havada bir şeyler oluyor da o gün herkese dokunuyor mu? Derginin kapağı harika elalem de biliyor artık kimin ne olduğunu..:( bana kalırsa bu adamdan yayılan negatif enerji tüm ülkeyi ve hepimizi bezdiriyor...:((
  sevgilerimle..iyi oluruz inşallah:)

  YanıtlaSil
 3. Bahar yorgunluğu olabilir.Limonata banada iyi gelebşlir yapayım bari.Grip malum.

  YanıtlaSil
 4. Benim de rutinim bezmektir. Fotoğrafların harika.

  YanıtlaSil
 5. Kuru dal parçalarından dekoratif yeni şeyler oluşturmak benim de çok sevdiğim bir uğraş.Ağaç kütüklerini de özellikle yaylada, yazın kullanıyorum.
  Bir günde onca iş yapan insan doğal olarak bitkin olacaktır.Ülke sorunları bir de bahar yorgunluğu...
  Her yeni gün enerjimizi arttırsın.

  YanıtlaSil
 6. Mevsimsel geçişler bezginlik yapıyor. İnsanın eli ayağı kalkmıyor bazen.
  Tadı ile ilgili bir sorunun yoksa ben de kefir öneriyorum. Değişime inanamayacaksın.

  YanıtlaSil
 7. ne güzel kuru daldan ne yapmışsın. Oğlan kreşe gitmiyor mu? Tatlı yorgunluklar bunlar ;) Önerini uygulayacağım yarın Burcu. Limon nane işyerinde yapayım bunu ;)

  YanıtlaSil
 8. Bu günlerde bende de bi yorgunluk hali var.. Deneyeyim..

  YanıtlaSil
 9. Evin küçük detayları çok güzel. Kalbin doğal şık duruyor bayıldım.

  YanıtlaSil
 10. ilk fotoğrafa bakmaya doyamadım ben yahu... maşallah miniğee ne kadar tatlıı... yanımda olsa çok korkarım ama uzaktan da sevimliliğine doyamadım:)

  YanıtlaSil
 11. Tatliş, oyuncak ayısı kalp ben :)) Kuru dal parçalarını cam mumun dışına yapıştırdıktan sonra hasır ip ile bağlamıştım herkes çok beğenmişti :) Musmutlu günler Burcu <3

  YanıtlaSil
 12. Ahşap hem naturellik hem de bir sıcaklık veriyor insana

  YanıtlaSil
 13. O kütük sehpa şahane yaa.Hem ortam sıcacık resimlerden hissediliyor.

  YanıtlaSil
 14. Galiba mevsimsel yorgunluk.
  Boyun Eğme'yi TKP seçimlerde broşür olarak dağıtıyordu bence bir el ilanından çok daha fazla şey içeriyordu. Burada dergisini görmek şaşırttı açıkçası.

  YanıtlaSil
 15. Burcu senin evinin olduğu kareleri o kadar çok severek bakıyorum ki..Ne kadar doğal..Ne kadar gereksiz eşyalardan uzak...Bazı yabancı bloglar var takip ettiğim .. Onların evleride aynı senin ki gibi doğal , sade...Benim de önümüzdeki yıllardaki evle ilgili projem :) az ama kullanışlı özelikle sade ve doğal...Ayrıca bezginlik değildir o bahar yorgunluğu dur :)) Sevgiler canımcım...

  YanıtlaSil
 16. Senin o çömeldiğin alan var ya, boş gibi gözüken, işte o kadarcık yer bile yok bizim evde boş :( Kimin kabahati dersen, elbette en çok benim.. Laf aramızda çok sıkıldım yahu! Fereh ferah ne güzel bak sizin ev Burcu! Darısı başıma :(
  O son karedeki kalp de çok tatlı :) Telden, ağaçtan, boncuktan, ipten, her tür malzemeden yapılma kalp formlarını pek çok seviyorum, hele de şöyle tam da kalp şeklinde değil de azcak yamuksa! :)
  Bu kadar mektup gibi yazınca finali de şöyle demek lazım sanırım..
  Bezgin hane halkına selam eder, küçüklerin gözlerinden, büyüklerin... :))

  YanıtlaSil
 17. Tatlışşş sen harbiden çok tatlışsın ben seni yaradana kurban olurum .Canım benim ağaç dalları kütüklerle yaptığın objelere hastayım sende görünce heves ediyorum bende bir şeyler üreteyim diye ama sonradan unutuyorum :)

  YanıtlaSil
 18. "Sahilden topladığım dal parçaları" Akşamın bir vakti şu an ama canım nasıl çekti sahilde dolaşmayı ve kırılmış, rengi değişmiş dal parçaları toplamayı.
  Bazı cümleler çok anarşik oluyor. İnsanın aklını yoldan çıkarıyor :))

  YanıtlaSil
 19. Hazir bahar yaklasirken harika bir oneri olmus, icinden gelenleri tum acikligiyla yansitiyorsun :) Emegine saglik.

  YanıtlaSil