6 Nis 2016

Eski Kamp Alanı

Burası uzun zaman evvel terk edilen bir kamp alanı. Devletten kiralandığında adı Sedre Camping'di. İçerisinde çadır, karavan alanları ve çardaklar bulunuyordu. İşletme sahibi restoran bölümünü de devreye sokunca kaçak yapılaşma adı altında yıkıldı. Sonrası ıssızlık...

Bu yalnızlık içerisinde akşamüstü piknik için buradaydık. Hem yüzdük hem bir şeyler atıştırdık. Ata çok mutlu oldu. Oradan oraya koşturdu durdu. Mimozalar çocuk kahkahası ile savrulmayalı uzun zaman olmuş. Dönen salıncak, tahterevalli pas tutmuş. İskelenin basamakları düşmüş. İnsanlar uğramayınca doğanın rengi de kokusu da değişmiş. Adeta yeniden ömür biçilmiş.23 yorum:

 1. Yazık ya, keşke yıkmasalarmış, zenginlerin villalarına bir şey yapamıyorlar, kaçak saraya güçleri yetmiyor çocukların oyun yerine mi güçleri yetmiş pezoların affedersin? :(( gün batımı harika:), Ata'cığım ne güzel oynuyor kamyonlarıyla, karpuzlar da of ki of:))afiyet olsun:)

  YanıtlaSil
 2. Cennet gibi... İnsanoğlunun elinin değmediği her yer güzel kalıyor, güzelleşiyor.

  YanıtlaSil
 3. anlatımına hayran kalıyorum görsellerle birlikte. ne kadar hoş bir yer.

  YanıtlaSil
 4. Cennet bu olsa gerek Burcu...Çok güzel...

  YanıtlaSil
 5. Ne kadar güzel bir yermiş;) Deniz sezonunu açmışsınız kıskanmamak elde değil;))

  YanıtlaSil
 6. Muhteşem kareler huzur budur.

  YanıtlaSil
 7. Tam karpuz kabuğu denize düştü mü diyecektim, karpuz da göründü. Sanırım Akdeniz'in en güzel zamanları sakin ve çok sıcak olmayan zamanları. Normal hali keyif olan yerler.

  YanıtlaSil
 8. İnsanlar uzaklaşınca doğa kendine gelmiş.. Maalesef insanlar doğaya gereken özeni göstermiyor..:(

  YanıtlaSil
 9. Bizim oğlanlar da bayılırlardı buraya kesin :)

  Son kare harika. Gün batımıyla iskele birbirlerine çok uymuş..

  YanıtlaSil
 10. Var bir dertleri sayfiye köşelerimizle maalesef. İzmir sahillerini de mültecilere açtılar bakalım sonrası ne olacak:((
  sakinlik hem iyi ama tamamen de bakımsız bırakmazlar inş.

  YanıtlaSil
 11. Resimler muhteşem. İyi ki insan eli uzaklaştırılmış. Yoksa bu güzel görüntüler hayal olurdu.

  YanıtlaSil
 12. Milli servet ziyan olmuş kime ne ? Fotoğraflar her zaman ki gibi harika.

  YanıtlaSil
 13. İnsanlar şimdi bu cennet gibi yerin kıymetini bilemedi :( Geçen hafta canım karpuz karpuuuz diye bağırıyordu ve fotoğrafta karpuz gördüm hem de çekirdeksiz en bi sevdiğim :)

  YanıtlaSil
 14. Tam hızlık yerler cocuklar oynasın biz de doğanın tDini çıkaralım...karpuz da ozletti kendini;)

  YanıtlaSil
 15. Kamp atmalık mekan çok da güzel fotoğraflamışsın.

  YanıtlaSil
 16. İlk fotoğraf masal gibi, diğerleri de tabii :) Ama ilk fotoğraf üzerine bir kitap yazabilir insan..

  YanıtlaSil
 17. Fotoğraflarınız çok hoş, hangi makineyi kullanıyorsunuz acaba?

  YanıtlaSil
 18. Harika bir cennet köşesi. Önemli olan böyle yerlerden haberdar olmak. Ata'nın da tam sevilecek yaşları. Sağlıkla, mutlulukla...

  YanıtlaSil
 19. Kıymetini bilmeli böyle güzel yerlerin ama bakımlı olsaydı daha güzel olurdu tabii. Yine de insanın hoyratlığı bulaşmadığı için şanslı bir yer. (İnsanlardan korkar oldum. Daha çok para uğruna yeşilin öldürüldüğünü gördükçe...)

  YanıtlaSil
 20. Ngüzel bir yerdesin Yazdankalan hayranlıkla resimlediğin karelere bakıyorum ve resmen cennet orası orda olmak isterdim Ata bizim yerimize tadını çıkarsın çokk şanslı .

  YanıtlaSil
 21. Burcu senin yazıların bana sanki bir romandan bir kaç sayfa okuyormuşum hissi veriyor bence bunları birleştirsen bir kitap ortaya çıkarırsın kalemin çok iyi haklısın mis gibi yerler zaman içinde böyle atıl duruma gelebiliyor eski özlemle anılıyor yakışıklı kuzu Ata nın fotolarıda Allah nazardan korusun tam kartpostallık .MUTLU KALIN.

  YanıtlaSil
 22. hu hu komşu:) 6 gün geçmiş yoksun. yoklama çekiyorum. sağlık sıhhat iyidir inş;) sevgiler.

  YanıtlaSil
 23. Herşeyi kolayca mahvedebiliyoruz oysa ki çok güzel bir yermiş :( fotoğrafların hepsi ayrı güzel ama gün batımı beni benden aldı...

  YanıtlaSil