1 Kas 2016

Cumhuriyet

OHAL'in 668 sayılı ikinci kararnamesi ile 23 radyo, 45 gazete, 16 televizyon, 15 dergi, 3 haber ajansı, 29 yayınevi olmak üzere, toplam 131 yayın organı kapatıldı. Sonrasında da Cumhuriyet kuşatıldı. Erdoğan'ın konuya ilişkin görüşleri açık, o tamamen adaletten ve özgürlükten yana(!)

"İddia ile konuşuyorum. Ne Avrupa'sında ne de diğer ülkelerinde, Türkiye'deki basın kadar özgür bir medya yoktur."
06/01/2015

"Medya bağımsız olmalıdır; basında çalışanlar, gazeteciler, haberciler ne derece özgür olursa, ülkenin demokrasisi de o denli güçlü olur. Fakat basının özgürlüğü, hiçbir zaman sorumsuzluk olarak da algılanmamalıdır. Aslolan halkın tarafsız ve doğru biçimde haber alabilmesinin sağlanmasıdır."
10.01.2016

“Türkiye’de basın özgürdür. Aksini iddia edenlerin basın özgürlüğünden anladıkları, eskisi gibi hükûmet kurup hükûmet yıkan bir medya gücüne sahip olmaksa, bunun olmayacağı bir Türkiye’de yaşıyoruz. Bizde öyle bir özgürlük anlayışı var ki mahkemeler bunu seyrediyor. Üstüne üstlük içeride ve dışarıda 'Türkiye'de basın özgürlüğü yok' diye propaganda yapılıyor."
03.03.2016

“Türkiye’deki bazı gazetelerde, Cumhurbaşkanı için ‘katil, hırsız’ biçiminde manşetler atılıyor. Başlıklarda tehditler savruluyor. Bu hakaretleri yapan gazeteler ve dergiler, halen yayın hayatına devam ediyor. Türkiye’de iddia ettikleri türden bir diktatörlük olsa, o tür yayınlar nasıl yapılabilir?"
03:04.2016


11 yorum:

 1. Türkiye'de ne basın özgürlüğü var ne de düşünce özgürlüğü. Sadece yandaş ve yalakaların düşünmeden destek söylemleri serbest.

  YanıtlaSil
 2. Türkiye, iktidar sayesinde, sadece basında değil, her konuda tam bir özgürlükler ülkesi.İşsizliğin olmadığı bir ülke.Bomba denen sözcüğü filmlerde duyarız sadece.Şehitlerimizin varlığını sadece tarih kitaplarından biliriz.Yobaz, insanın insanı yaktığı, katlettiği toplumları ve nice özgürlük karşıtı durumları diğer ülkelerden bahseden haberlerde duyarız yalnızca.(Cumhurbaşkanımızın görüşlerine katkı olsun istedim;)

  YanıtlaSil
 3. Fidel Castro'nun zamana uygun bir lafı vardır çok da severim:
  "Biz yenilirsek kalkar yine deneriz, diktatörler yenilirse sonları olur."

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten aklın sınırlarını zorluyor. Elemanın arzusu, tep tip sorgulamayan çabukça kabullenen insan modeli.

  YanıtlaSil
 5. Aytül'ün sözleri ile daha bir şok olsam da, mizahsı bir yorum olduğunu anlamam geç olmadı :))

  YanıtlaSil
 6. Çokk üzgünüm hemde çookk......

  YanıtlaSil
 7. Bir yazınıza baktım bir de yorumlara :) Sözlerinize katılıyorum daha önce diğer partilerin döneminde mağdur olan mahalle baskısı gören biri olarak. Emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
 8. Çocukluğumun Cumhuriyet'i... Her gün alırdık bakkaldan, fiyatı diğer gazetelerden pahalı olmasına ve bizim de durumumuzun kötü olmasına rağmen... Babamın gazetesiydi Cumhuriyet, benim de bulmacalarını çözmeye gayret ettiğim.
  Çok acayip ama çook acayip bir devirden geçiyoruz. Her şey birbirine karışmış, fırsattan istifade kinlenilen, istenmeyen her ne varsa bir şekilde, bir bahaneyle üstüne kullanılan bir garip dönem..
  Biter mi tüm bu saçmalıklar sence Burcu?

  YanıtlaSil
 9. Inanılmaz bir itaat var diktaya karşı. Bitmez bu zulüm artık.

  YanıtlaSil
 10. İlhan SELCUK'a üzüldüğümüz günler geride kaldı diye sevinmiştik oysa,yanılmışız...
  Çok üzgünüm....

  YanıtlaSil
 11. özgürlük adı altında yaşadığımız hapis hayatı.. bizleri çok yıpratıyor inşallah çocuklarımız bunları yaşamaz

  YanıtlaSil