11 Eki 2017

Sarı Begonvil

Buralarda turistlerin en çok fotoğrafını çektikleri çiçek begonvil, hemen ardından ise zakkum geliyor. Begonvilin asıl çiçekleri bu renkli kılıfların içerisinde. Çiçekleri çevreleyen bu kılıfları, yapı olarak kağıt parçalarına benzetiyorum. Kuruyup düştükleri zaman bile biçimlerini koruyorlar. Bu çok yıllık tırmanıcıların en sık rastlanılan renkleri pembe ve mor lakin sarısı da beyazı bir başka güzel. 


17 yorum:

 1. Oy, oy, oy nasıl bir güzellik bu Burcu'm, eline sağlık çok güzel fotoğraflar.
  Sevgilerimle..:)

  YanıtlaSil
 2. Epeydir gelmemişim bloğuna :( Okuma listesine bakma alışkanlığı edinmem lazım.
  Yazlıkta begonviller var. Aynı yazdığın gibi yaprakları narin görünmesine rağmen, çok düzgün kuruyor, sanki kuvvetleniyor. Ben de sarısını seviyorum. Fotolar harika, eline sağlık. Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 3. Rengârenk, hepsi bir arada olunca çok seviyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Doğada sanatın olduğunu kanıtlıyor. Sanatçılar, büyük ölçekli mekansal deney için peyzaj ayarlarında sanat potansiyeli için ilham alabilir.

  YanıtlaSil
 5. En çok sevdiğim sarı renklisi begonvilin. Bahçeli bir evim olursa ilk işim begonvil olacak galiba :)

  YanıtlaSil
 6. Sarı bir çiçeğe bu kadar mı yakışır :)

  YanıtlaSil
 7. En sevdigim çicektir kendileri

  YanıtlaSil
 8. Sarı ve beyaz genelde daha kırılgan ve az çiçekli olur ama bu şahaneymiş.. Bayıldım. Bizim buralarda da heryer sarı ama sararmış yaprak sarısı artık, olsun bunun da güzelliği başka..

  YanıtlaSil
 9. Muhteşem! Bir kaç yıl önce harika çiçekleri ile turuncu turuncu balkonuma kadar uzanıvermişti. Sert bir kış onu yok etti. Ne zaman bir yerlerde görsem içim sızlar..

  YanıtlaSil
 10. Bayıldımmm ilk görünce altın çilek sandım begonvilmiş ve sarısını ilk kez görüyorum nefis bir şey bu.

  YanıtlaSil
 11. bunların fotosu çekilmez mi hiç :)

  YanıtlaSil
 12. Sarisini hic gormemistim Burcucum. Cok guzel nergis gibi💕

  YanıtlaSil
 13. ya ne güzel bu fotolar yaaa :) sen instaya koyuyo muydun bu fotoları. koymuyosan ben koyayım instama senin adınla. herkes görsün yaaa :) bi de üstte siyah beyaz fotolar var ya, o üstteki mahmut hekimoğlu ile meral orhonsay mııı, bir de o alttaki gözlüklü kiiim yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim kullanmıyorum ig, koyabilirsin tabii.
   Siyah - beyaz fotoğraftakiler anne ve babam. Alt fotoğraftaki gözlüklü de Hasret Gültekin. 22 yaşında Madımak'ta katledilen şelpe ustası, sanatçı.

   Sil
 14. ay anne baban artist gibiymişler maşallah yaaa. yandaki twit burcu sensin di mii. fotoları kaydedemedim ki. herhalde kaydını engelleyen bişi yapmışsın. onu kaldır kaydedeyim instaya koyayım sonra yine kaydı engellersiin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Twitter adresi bana ait. Sağ tuş engeli vardı deneyeyim kaldırmayı.

   Sil
 15. Fotograflar bir ana beni 17 yıl yaşadığım Bodrum günlerine götürdü. Bahçemizde begonvilin her rengi vardı. Gerçi artık İstanbul'da da rastlanıyor mor rengine. Bu güzel özellikle benim için anlamlı bu paylaşım için teşekkür.

  YanıtlaSil